1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

یکی از مهمترین کاربرد های لوله های تولید شده از جنس مواد پلی اتیلن همانا استفاده در خطوط انتقال فاضلاب هست. گاهی این فاضلاب مربوط به ساختمان هست که در داخل ساختمان از لوله های پلی اتیلن تک لایه استفاده میشود. مثلا جهت انتقال فاضلاب از طبقه دهم یک آپارتمان به خط اصلی انتقال فاضلاب شهری گاهی از لوله های پلی اتیلن تک جداره معمولی استفاده میشود.

لوله پلی اتیلن فاضلابی
لوله پلی اتیلن PE100 تک لایه جهت انتقال فاضلاب

البته صحیح تر این هست که در داخل ساختمان جهت انتقال فاضلاب از لوله های پی وی سی (پلیکا) استفاده شود. اما در خارج از ساختمان در خطوط لوله انتقال فاضلاب به خارج از شهر بهتر این هست که از خطوط لوله کاروگیت (لوله پلی اتیلن دو جداره) استفاده میشود.

لوله کاروگیت انتقال فاضلاب
استفاده از لوله پلی اتیلن دو جداره یا کاروگیت جهت نتقال فاضلاب

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

لوله پلی اتیلن یکی از پرکاربردترین لوله های مورد استفاده در همه زمینه های انتقال مایعات و گازها میباشد.

اولین نیاز کشاورز در آبیاری قطره ای لوله پلی اتیلن میباشد که باید از بازار تهیه کند. از لوله های 16 میلیمتری تا لوله های سایزهای بالا در اقطار 500 میلیمتر به بالا از مواد پلی اتیلن تولید میشود ودر آبیاری کاربرد دارد. حتی نوارتیپ های آبیاری قطره ای نیز از موارد پلی اتیلن ساخته میشود.

همچنین در صنعت آب و فاضلاب نیز لوله های تولید شده از جنس پلی اتیلن از پرکاربردترین لوله ها در انتقال آب آشامیدنی به شهر ها میباشند. اما نوع دیگری از لوله های پلی اتیلن در بازار موجود است تحت عنوان لوله پلی اتیلن درجه 2 یا غیر استاندارد. که از مواد پلی اتیلن گرانول شده بازیافتی تولید میشوند که کاربرد خاص خود را دارند مثل استفاده جهت پوشش کابل های برق و مخابراتی.

جهت انتقال گاز طبیعی نیز از این لوله ها که اغلب خطوط زرد رنگی روی بدنه آنها کشیده شده استفاده میشود.

فرم محاسبه قیمت هر متر لوله پلی اتیلن
قیمت هر کیلو: تومان
نوع مواد:
قطر لوله:
فشار:اتمسفر