1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

لوله هایی هستند که از مواد پلی اتیلن ساخته میشوند و دارای دیواره ای با دو لایه میباشند که البته هردو لایه از جنس پلی اتیلن و اغلب با دو رنگ متفاوت میباشند.

لوله های کاروگیت که بیشتر برای انتقال فاضلاب کاربرد دارند به صورت مشبک تولید میشوند و در اکثر موارد رنگ دیواره داخلی آن زرد و بیرون آن مشکی هستند.

لوله های پلی اتیلن دو جداره که جهت انتقال آب شرب استفاده میشوند طبق استاندارد 14427 ایران تولید میشوند و یک لایه سفید رنگ از جنس پلی اتیلن در داخل لوله دارند که علت سفید بودن آن این هست که مواد رنگی به آن اضافه نمیشود. دلیل اینکه مواد رنگی یا مستربچ به لایه داخلی این لوله های پلی اتیلن اضافه نمیشود افزایش سطح سلامتی و جلوگیری از آلوده شدن آب داخل آن توسط مواد شیمیایی رنگی میباشد.

لوله کاروگیت
لوله کاروگیت یکی از انواع لوله های پلی اتیلن دو لایه میباشد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

لوله پلی اتیلن یکی از پرکاربردترین لوله های مورد استفاده در همه زمینه های انتقال مایعات و گازها میباشد.

اولین نیاز کشاورز در آبیاری قطره ای لوله پلی اتیلن میباشد که باید از بازار تهیه کند. از لوله های 16 میلیمتری تا لوله های سایزهای بالا در اقطار 500 میلیمتر به بالا از مواد پلی اتیلن تولید میشود ودر آبیاری کاربرد دارد. حتی نوارتیپ های آبیاری قطره ای نیز از موارد پلی اتیلن ساخته میشود.

همچنین در صنعت آب و فاضلاب نیز لوله های تولید شده از جنس پلی اتیلن از پرکاربردترین لوله ها در انتقال آب آشامیدنی به شهر ها میباشند. اما نوع دیگری از لوله های پلی اتیلن در بازار موجود است تحت عنوان لوله پلی اتیلن درجه 2 یا غیر استاندارد. که از مواد پلی اتیلن گرانول شده بازیافتی تولید میشوند که کاربرد خاص خود را دارند مثل استفاده جهت پوشش کابل های برق و مخابراتی.

جهت انتقال گاز طبیعی نیز از این لوله ها که اغلب خطوط زرد رنگی روی بدنه آنها کشیده شده استفاده میشود.

فرم محاسبه قیمت هر متر لوله پلی اتیلن
قیمت هر کیلو: تومان
نوع مواد:
قطر لوله:
فشار:اتمسفر