1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

در حدود ۵۰ سال قبل استفاده از مواد پلی اتیلن در تولید لوله آغاز شد.

پلی اتیلن یا پلی اتیلن (به اختصار PE) پرمصرف ترین پلاستیک است. تولید سالانه جهانی آن حدود 80 میلیون تن است. استفاده اصلی آن در بسته بندی (کیسه های پلاستیکی، فیلم های پلاستیکی، ژئوممبران، ظروف از جمله بطری و غیره) است. بسیاری از انواع پلی اتیلن در بازار موجود است، که اکثر آنها دارای فرمول شیمیایی (C2H4) n هستند. PE معمولا مخلوط پلیمرهای مشابه از اتیلن با مقادیر مختلف n است.

لوله پلی اتیلن با مواد HDPE با نسبت استحکام بسیار بالا به چگالی آن شناخته شده است. چگالی HDPE می تواند از 0.93 تا 0.97 گرم در cm3 یا 970 کیلوگرم در متر مکعب باشد. اگر چه چگالی HDPE تنها کمی بالاتر از پلی اتیلن با چگالی کم است، HDPE دارای شاخه ای کوچک است، به این ترتیب نیروهای بین مولکولی و استحکام کششی از LDPE قوی تر است. تفاوت قدرت در مقایسه با اختلاف تراکم بیشتر است، و HDPE را با قدرت خاصی بالاتر می برد. مواد HDPE سخت تر و مات تر است و می تواند تا حدودی بالاتر از درجه حرارت (120 درجه سانتی گراد / 248 درجه فارنهایت برای دوره های کوتاه) مقاومت کند. پلی اتیلن با چگالی بالا، بر خلاف پلی پروپیلن، نمی تواند شرایط اتوکلاو  را تحمل کند. کمبود شاخه ها با انتخاب مناسب کاتالیزور (به عنوان مثال کاتالیزورهای Ziegler-Natta) و شرایط واکنش تضمین می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

لوله پلی اتیلن یکی از پرکاربردترین لوله های مورد استفاده در همه زمینه های انتقال مایعات و گازها میباشد.

اولین نیاز کشاورز در آبیاری قطره ای لوله پلی اتیلن میباشد که باید از بازار تهیه کند. از لوله های 16 میلیمتری تا لوله های سایزهای بالا در اقطار 500 میلیمتر به بالا از مواد پلی اتیلن تولید میشود ودر آبیاری کاربرد دارد. حتی نوارتیپ های آبیاری قطره ای نیز از موارد پلی اتیلن ساخته میشود.

همچنین در صنعت آب و فاضلاب نیز لوله های تولید شده از جنس پلی اتیلن از پرکاربردترین لوله ها در انتقال آب آشامیدنی به شهر ها میباشند. اما نوع دیگری از لوله های پلی اتیلن در بازار موجود است تحت عنوان لوله پلی اتیلن درجه 2 یا غیر استاندارد. که از مواد پلی اتیلن گرانول شده بازیافتی تولید میشوند که کاربرد خاص خود را دارند مثل استفاده جهت پوشش کابل های برق و مخابراتی.

جهت انتقال گاز طبیعی نیز از این لوله ها که اغلب خطوط زرد رنگی روی بدنه آنها کشیده شده استفاده میشود.

فرم محاسبه قیمت هر متر لوله پلی اتیلن
قیمت هر کیلو: تومان
نوع مواد:
قطر لوله:
فشار:اتمسفر