قیمت هر کیلو لوله پلی اتیلن

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.58 (12 Votes)

 

ردیف نوع لوله قیمت هر کیلو 
1  لوله پلی اتیلن معمولی آب رسان با پنج سال ضمانت  9500 تومان
2  لوله پلی اتیلن استاندارد با تاییدیه جهاد  14500 تومان 
3 لوله پلی اتیلن استاندارد با ضمانت 13000 تومان
4  لوله پلی اتیلن درجه دو  7500 تومان

لوله پلی اتیلن در بازار دو حالت قیمت دهی میشود. یک حالت کیلویی و در حالت دوم متری. اگر لوله طبق استاندارد تولید شده باشد مثلا قیمت لوله به کیلوگرم اگر بشود ۶۰۰۰ تومان در نتیجه هر متر مثلا سایز ۲ اینچ یا ۶۳ میلیمتر لوله پلی اتیلن میشود حدود هر متر ۳۰۰۰ تومان. افراد با تجربه بازاری اغلب لوله پلی اتیلن را به صورت کیلویی خرید و فروش میکنند.

به نظر یک فرد با تجربه در بازار لوله های پلی اتیلن هر کلاف ۱۰۰ متری لوله ۱۱۰ میلیمتر پلی اتیلن فشار ۶ اتمسفر که با مواد p80 تولید شده باید وزنی برابر با ۱۷۷ کیلوگرم داشته باشد که اگر این وزن کمتر باشد قطعا لوله از حالت استاندارد نازک تر است و اگر سنگین تر باشد احتمالا مواد استفاده شده در ساخت این لوله بی کیفیت بوده که تولید کننده مجبور شده ضخامت لوله را بیشتر کند.


لوله پلی اتیلن

وزن استاندارد لوله های پلی اتیلن را میتوانید در جدول وزنی ۱۴۴۲۷ ویرایش دوم اداره استاندارد ایران پیدا کنید. قیمت هر کیلو لوله پلی اتیلن همیشه در حال تغییر است. این قیمت بر اساس نرخ عرضه مواد پلی اتیلن در پلایشگاه و هزینه های جاری کارخانه مثل دستمزد کارگران کارخانه و مخارج برق و استحلاک خط تولید محاسبه میشود. مثلا اگر امروز پالایشگاه مواد پلی اتیلن را هر کیلو ۵۳۰۰ تومان عرضه کند و کارخانه دار برای هر کیلو مواد پلی اتیلن هم ۱۰۰۰ تومان هزینه کند تا این مواد را به لوله تبدیل کند در نتیجه آن کارخانه لوله را باید هر کیلو ۶۳۰۰ تومان بفروشد.

در بعضی مواقع مشاهده میشود در حالی که مثلا قیمت مواد پلی اتیلن در پالایشگاه ۵۵۰۰ تومان هست بعضی تولید کنندگان محترم لوله را هم کیلویی ۵۵۰۰ تومان میفروشند. این یعنی اینکه تولید لوله برای آنها هیچ هزینه ای ندارد. یعنی مواد پلی اتیلن را میخرند و بدون هیچ سودی تبدیل به لوله میکنند و میفروشند که منطقی نیست. دلیل واقعی این است که تولید کننده مواد ضایعاتی پلی اتیلن را که از آسیاب کردن لوله های پلی اتیلن دست دوم به دست آمده را با مواد پالایشگاه مخلوط میکنند و در نتیجه قیمت تمام شده هر کیلو لوله پلی اتیلن برای آن کارخانه پایین تر از رقبا خواهد شد. البته این لوله ها کیفیت لوله ای که با کاملا با مواد پلایشگاه تولید شده باشند را نخواهند داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط با لوله پلی اتیلن

تلفن های تماس

تلفن های تماس جهت مشاوره و خرید:

09130188465

09334655280

© 2020 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Please publish modules in offcanvas position.