1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

قفس پرورش ماهی چیست؟

یک قفس با دیواره های توری و اسکلتی که بوسیله لوله های پلی اتیلن ساخته شده و در صنعت آبزی پروری مورد استفاده قرار میگیرد. این قفس در سواحل دریا ها یا در دریاچه های سد ها غوطه ور میشود و ماهی داخل آن پرورش داده میشود.

قفس پرورش ماهی
قفس پرورش ماهی

استفاده از قفس های پرورش ماهی ساخته شده از لوله های پلی اتیلن مزایای زیاد دارد هم از جنبه اقتصادی و هم از لحاظ محیط زیست. نقش لوله پلی اتیلن در این قفس ها نگهداشتن قفس روی آب هست. با توجه به هوایی که داخل لوله های پلی اتیلن هست این لوله مانند یک تیوب (جلیقه نجات) عمل میکند. هوای داخل لوله از قرق شدن قفس جلوگیری میکند. قطر لوله ها باید بالاتر از ۲۵۰ میلیمتر باشد. دو سر لوله را به هم جوش میدهند تا یک حلقه بسیار بزرگ از لوله پلی اتیلن ساخته شود. در هر قفس حداقل سه حلقه لوله پلی اتیلن استفاده میشود.

قفس پرورش ماهی دونمونه هست.

۱. قفس شناور روی آب

۲. قفس معلق زیر آب (در این نمونه با کم و زیاد کردن فشار هوای داخل لوله قفس را به داخل و یا سطح آب دریا حرکت میدهند)

این قفس ها در برای حرکت امواج دریا بسیار مقاوم هستند و مدیریت و بازدید از انها بسیار ساده و آسان است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

لوله پلی اتیلن یکی از پرکاربردترین لوله های مورد استفاده در همه زمینه های انتقال مایعات و گازها میباشد.

اولین نیاز کشاورز در آبیاری قطره ای لوله پلی اتیلن میباشد که باید از بازار تهیه کند. از لوله های 16 میلیمتری تا لوله های سایزهای بالا در اقطار 500 میلیمتر به بالا از مواد پلی اتیلن تولید میشود ودر آبیاری کاربرد دارد. حتی نوارتیپ های آبیاری قطره ای نیز از موارد پلی اتیلن ساخته میشود.

همچنین در صنعت آب و فاضلاب نیز لوله های تولید شده از جنس پلی اتیلن از پرکاربردترین لوله ها در انتقال آب آشامیدنی به شهر ها میباشند. اما نوع دیگری از لوله های پلی اتیلن در بازار موجود است تحت عنوان لوله پلی اتیلن درجه 2 یا غیر استاندارد. که از مواد پلی اتیلن گرانول شده بازیافتی تولید میشوند که کاربرد خاص خود را دارند مثل استفاده جهت پوشش کابل های برق و مخابراتی.

جهت انتقال گاز طبیعی نیز از این لوله ها که اغلب خطوط زرد رنگی روی بدنه آنها کشیده شده استفاده میشود.

فرم محاسبه قیمت هر متر لوله پلی اتیلن
قیمت هر کیلو: تومان
نوع مواد:
قطر لوله:
فشار:اتمسفر